Jak dbać o biżuterię

Każdy egzemplarz naszej biżuterii jest wykonywany ręcznie co nadaje mu jeszcze większego znaczenia i niezwykłości. Aby biżuteria długo zachwycała swoim pięknem, warto zastosować się do kilku prostych rad:

  •  aby zapobiec uszkodzeniu powłoki pod wpływem reakcji chemicznej, należy unikać kontaktu biżuterii z perfumami, dezodorantami, lakierem do włosów i innymi kosmetykami.
  • biżuterię należy ściągać do prac domowych w celu uniknięcia uszkodzeń mechanicznych (stłuczenia, obicia, zarysowania) lub chemicznych, np. podczas kontaktu z niektórymi środkami chemicznymi.
  • biżuterię powinno się ściągać przed pójściem spać, uprawianiem sportu lub innych zajęć, które mogą doprowadzić do zniszczenia.
  • należy unikać kontaktu z wodą z kranu, morską, chlorowaną, w wyniku którego może dojść do przebarwień, zmatowienia lub utraty połysku.
  • aby uniknąć narażenia na uszkodzenia lub opóźnić naturalny proces utleniania się biżuterii warto jest przechowywać biżuterię w oddzielnych, zamykanych woreczkach lub specjalnych szkatułkach czy kuferkach.
  • w przypadku, jeśli chcemy odświeżyć biżuterię, warto jest użyć specjalnych ściereczek do czyszczenia biżuterii, należy jednak pamiętać, by używać wspomnianych ściereczek bardzo delikatnie, aby nie porysować i nie zetrzeć warstwy złota w przypadku biżuterii złoconej. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie używanie specjalnych płynów do czyszczenia złota jak i srebra.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl